Naturalne, lecznicze dodatki do jedzenia

Bio-Darmpulver

Jest dodatkiem do pożywienia psa i kota, opartym na naturalnych składnikach. Pozyskiwany jest z przedżołądków , żołądka i skóry dziczyzny.

Zawiera składniki pobierane instynktownie przez zwierzęta dziko żyjące, po zdobyciu pożywienia. Zawiera substancje odżywcze, mineralne, balastowe i witaminy, ważne dla zdrowia i prawidłowej perystaltyki jelit. Wiąże szkodliwe substancje. Podawany jako dodatek do jedzenia lub zamieszany z jogurtem, w ilości 1/4 do 1 małej łyżeczki /dawka dzienna/ – zależnie od wagi ciała. Małe psy i koty szczypta do porcji jedzenia.

Poprawia funkcje przewodu pokarmowego, wpływa na odbudowę naturalnej flory jelitowej, co w znacznym stopniu wzmacnia układ immunologiczny. Wpływa korzystnie na stan skóry i sierści. Stosowany w celu oczyszczenia organizmu i przewodu pokarmowego, odbudowy flory jelitowej i zwiększenia odporności na alergie.

Składniki:

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, składniki roślinne i mineralne


Biotin – Komplex

Biotyna (witamina H ) jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Magazynowana jest przez organizm tylko w ograniczonej ilości. Niedobory biotyny prowadzą do schorzeń skóry, nadmiernej skłonności do egzemy, swądu, wypadania włosa i jego łamliwości. Sierść pozbawiona jest połysku, dochodzi do zaburzeń pigmentacji, skóra jest sucha, pazury kruche.

Przy problemach ze skórą i okrywą włosową zalecana jest kuracja trwająca ok. 6 tygodni. Podawanie preparatu w okresie zmiany futra znacznie przyśpiesza ten proces, jak również wpływa korzystnie na jego jakość, gęstość i pigment. Zwiększone zapotrzebowanie na biotynę występuje również w okresie ciąży i karmienia.


Derma-Komplex

Stosowany jest preakcjach alergicznych skóry, egzemach, stanach zapalnych i swędzeniu. Derma-Komplex zawiera kombinację wysoko
wartościowych substancji, które wraz z witaminami, składnikami śladowymi, aminokwasami, kwasami tłuszczowymi i ziołami, chronią skórę, wspomagają jej regenerację, jak również działają regulująco i stabilizująco na układ immunologiczny.

Staranny dobór mieszanki ziół, stymuluje wątrobę i nerki w funkcji odtruwania i oczyszczania krwi, dzięki czemu dochodzi do odciążenia skóry. Substancje roślinne mają działanie łagodzące ból, świąd i stan zapalny.

Derma-Komplex wpływa regenerująco, co znaczne przyspiesza proces gojenia skóry. Aby osiągnąć optymalne działanie, należy podawać preparat do ustąpienia objawów chorobowych, przynajmniej przez 3-4 tyg. W zależności od stanu zdrowia zwierzęcia, może być podawany bez problemu również przez dłuższy okres czasu.

Składniki:

Mieszanka ziół, fruktoza, calciumglukonat, calciumcarbonat, drożdże piwne, czosnek,siarczan sodu, olej roślinny, Dl-Methionin, natriumsulfat. siarczan magnezu.


Arthro – Komplex

Specjalne wzmacniające stawy i więzadła

Naturalny preparat efektywnie wspomagający regenerację chrząstek stawowych i więzadeł.
- dla psów w każdym wieku przy urazach stawów, zmianach zapalnych i degenerujących, zarówno w obrębie stawów kończyn jak i kręgosłupa, dysplazji stawów biodrowych i zmianach reumatycznych.
- dla psów starszych, cierpiących z powodu fizjologicznego procesu starzenia.
- dla psów młodych dużych ras – zapewnia zdrowy rozwój kości, stawów i ścięgien
Dzięki zawartości koncentratu muszli, kory wierzby, krzemowego preparatu organiczno mineralnego, selenu, wit C i E, Q3 kwasów tłuszczowych – wpływa efektywnie na regenerację chrząstek stawowych, więzadeł i ścięgien, łagodząc dolegliwości i zwiększając ruchomość stawów.

Składniki:

Koncentrat muszli nowozelandzkich, kora wierzby* i brzozy z dodatkiem mieszanki ziół (arnika, pokrzywa, rumianek ), olej lniany, siemię lniane.
(*) w przeciwieństwie do aspiryny nie hamuje krzepliwości krwi, ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.


Hepa – Komplex


Naturalny preparat wspomagający i odciążający wątrobę. Stosowany jest przy chronicznej niewydolności, jak również podczas nadmiernego obciążenia prze-miany materii organizmu, w trakcie chorób, oraz przy nadmiernym obciążeniu toksynami i lekami. Zawiera rośliny lecznicze, które w połączeniu z witaminami, subsancjami mineralnymi, elementami śladowymi i aminokwasami, wzmacniają i wspomagają funkcję wątroby w oczyszczaniu organizmu z produktów przemiany materii, działają odtruwająco i wzmacniająco. Najlepsze efekty działania preparatu, uzyskuje się poprzez stosowanie przez okres 3 tygodni. Przy dłuższym podawaniu zalecana jest konsultacja z lekarzem weterynarii.

Składniki:

Zioła: ostropest plamisty, karczoch, korzeń drzewa sandałowego i inne, cukier gronowy, DL-Metionina, olej roślinny


Rena – Komplex

Stosowany przy schorzeniach nerek i kamicy moczowe


Rena – Komplex jest szczególną kombinacją intensywnie, leczniczo działających ziół, witamin, elektrolitów i lekkostrawnych nośników białka. Kompleksowe działanie tych substancji, wspomaga i poprawia funkcje nerek, pobudza produkcję moczu, przez co dochodzi do odtruwania i oczyszczania organizmu, poprzez szybsze wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Dzięki przeciwzapalnemu działaniu, skutecznie hamowane i zwalczane są infekcje w obrębie układu moczowego, jak również hamowane jest powstawanie kamieni w obrębie pęcherza moczowego. Preparat działa przeciw obrzękowo, poprzez wspomaganie pracy serca, układu krążenia, oraz układu chłonnego.

Składniki:

Mieszanka ziół (głóg, liść brzozy i pokrzywy i in.) cukier gronowy


Senior-komplex

Zawiera składniki posiadające funkcję ochronną i poprawia regenerację tak ważną w starszym wieku


Wpływa również regulująco i stabilizująco na układ immunologiczny. Specjalnie dobrane witaminy i składniki mineralne opóźniają degenerację komórek, wspomagają funkcje organów i poprawiają regenerację stawów, co poprawia ruchliwość i żywotność naszych podopiecznych w zaawansowanym wieku. W celu uzyskania optymalnego działania należy podawać ten preparat przez dłuższy czas. Całoroczne podawanie jest przez psy dobrze akceptowane i poprawia efekty działania

Składniki:

Ekstrakt z muszli, glukose, mączka sojowa, kleik pszenny, kleik kukurydziany, węglan wapnia, fosforan wapnia, melase, olej lniany, chlorek sodu, tlenek magnezu, żelatyna.


GAG Plus


Specjalny preparat dla psów uprawiających sport – dodatek do jedzenia
- dla kości, stawów i mięśni
- dla większych sportowych obciążeń
- aminokwasy, witaminy, składniki mineralne i algi Chlorella vulgaris wspomagają rozwój mięśni i ogólną kondycję
- glukozamina i zioła wspomagają regenerację obciążonych stawów i zachowania sprawności całego aparatu ruchu
- GAG PLUS pomaga również szybciej osiągnąć sprawność po urazach i operacjach na aparacie ruchu

Dzienna dawka:
- psy od 4 -   15 kg wagi   1/4 – 1/2 łyżeczki
- psy od 16 – 39 kg wagi  1/2 – 1
- psy od 40 – 70 kg wagi  1 – 3


Multi – Mineral

- preparat uzupełniający niezbędne dla organizmu składniki
- zawiera większość ważnych witamin i minerałów z dodatkiem Tauryny
- poprawia stan skóry i ogólną kondycję organizmu

MULTI – MINERAL z Vet-Concept zawiera wszystkie ważne witaminy, minerały i pierwiastki śladowe i jest idealnym dodatkiem do jedzenia psa i kota. Sładniki  te mają zasadnicze znaczenie dla zdrowego rozwoju i funkcjonowania organizmu, poprawiają stan skóry i sierści, oraz ogólną kondycję.

Skład: proszek z odcukrzonej serwatki, drożdże, zioła (pokrzywy, kopru, anyżu, kminku, brzozy, mchu islandzkiego) włókno jabłkowe, z marchwi, dekstroza, nasiona lnu, fumaran magnezu, węglan wapnia, chylat wapnia, olej lniany, chlorek potasu, krzemiany.

Dawkowanie:

psy i koty  do 10kg wagi  -  1/4 -1/2  łyżeczki dziennie
psy powyżej 10kg wagi  -  1/2  – 1  łyżeczki dziennie